PH Im Ideal


175 APHA Points

 • Narozen 2008, Kalifornie, USA
 • reg.č. 935.870,
 • barva bay tobiano – homozygot. 
 • Na Wanted Ranchi je k nahlédnutí jeho rodinná kniha s fotografiemi a výkonností všech předků až ke světovým šampionům! 
Původ hřebce

175 APHA Points
APHA CHAMPION 2014
NEJKRÁSNĚJŠÍ KŮŇ ČR 2013
SILVER EUROPEAN CHAMPION 2013 
ROM Halter Open
ROM Trail Open
ROM Green Trail Open 
ROM Halter Amateur 2014
ROM Trail Amateur 2014
CHAMPION OF CHAMPIONS PHC ČR 2013
OPEN CHAMPION PHC ČR 2013
AMATEUR CHAMPION PHC ČR 2014
CHAMPION Trail Open, Trail Am. PHC ČR 2014
HONOR ROLL 2013 TOP 3 – Halter Open Aged Stallions (3. na světě!)
2x HIGH POINT HORSE 2013 PHCG Germany
European Championship Final. – Halter TOP 4 – 2014
European Championship Final. – Ranch H. Pleasure TOP 5 – 2014
European Championship Final. – Halter TOP 5 – 2011
ALL AROUND CHAMPION 2013 (Německo – Soltau)
2x MISTR Badenska – Wurttemberska SRN 2013 – Trail Open, Am.
2x GRAND CHAMPION 2014 (PH Show ČR – Čeladná)
1x GRAND CHAMPION 2013 ( Německo – Rathenow)
3x GRAND CHAMPION 2013 (Německo – Soltau)
2x GRAND CHAMPION 2013 (Německo – Michaelisbruch)
2x RESERVE CHAMPION 2014 (PH Show – Děčín)
1x RESERVE CHAMPION 2014 ( PH Show ČR – Čeladná)
1x RESERVE CHAMPION 2014 ( Německo – Soltau) 
4x RESERVE CHAMPION 2014 ( German Paint)
3x RESERVE CHAMPION 2014 ( PH Show – Hoštka)
2x RESERVE CHAMPION 2014 (PH Show – Děčín)
3x RESERVE CHAMPION 2013 (PHC ČR – Kostelany)
4x RESERVE CHAMPION 2013 (Německo – Memmingen)
1x RESERVE CHAMPION 2013 (Německo – Soltau)
2x RESERVE CHAMPION 2012 (Německo – Eltze)
2x GRAND CHAMPION 2011 ( PHC SR – Hosťová)

Homozygotní hřebec IM IDEAL zvaný WILLIE, bay tobiano, narozený r. 2008, importovaný v roce 2011 z Kalifornie, USA, je velmi přátelský, pevně postavený, ušlechtilý, elegantní hřebec plemene Paint horse, KVH 153 cm, se skvělým původem. IM IDEAL má příjemné chody a jezditelnost, úspěšně závodí v disciplínách: Trail, W. Pleasure, W. Horsemanship, Reining, Ranch Horse Pleasure, Western Riding, Color Class. V chovatelské disciplíně Halter má nespočetné množství titulů Grand a Reserve Champion ( více než 30!). Je to opravdový all around. Jako jediný Paint v ČR se pyšní uznávaným americkým titulem APHA CHAMPION, který získal v roce 2014!! Ve volných chvílích pracuje i s dobytkem. Jeho velkou předností je úžasný vztah k člověku a ochota k práci. IM IDEAL je také skvělým koněm do opravdové show. Výborně se představuje ve Freestyle Reiningu, ohnivé show, je skvělým komparzistou v barokních vystoupeních nejen na zámcích. Všechna jeho hříbátka mají stejně skvělou povahu jako on.

Pedigree:

Sire:DUN DEAL – homozygotní dun tobiano
Dam:PAWNEES MISS MILLIE – black tobiano

Původ hřebce DUN DEAL ( Sire of IM IDEAL) je kombinací Halterových a Performance šampionů. On samotný je Sire of APHA Points Earners in Halter, Showmanship, Hunt Seat Equitation, Western Pleasure, Multiple ROM Halter Sire.

Jeho skvělý otec OUT FOXED AGAIN se stal kalifornským halterovým šampionem, je také Rs. Grand Champion, má Perf. Points v Halteru a je Sire of APHA Points Earners v Halteru, Longe Line, W. Pleasure, Hunter Under Saddle a Trailu. Hřebec Out Foxed Again je synem pompézního hřebce VICS GOLD BARS, který získal hned třikrát titul Superior in Halter, W. Pleasure a Hunter Under Saddle , ve kterém má i titul ROM, stal se osminásobným Grand Championem v Halteru. Matka hřebce Out Foxed Again klisna JEWEL´S FOXY LADY ( Halter Points) je po otci 21 JEWELS, který získal desítky Halter Points a stal se celkem 10x Grand i Rs. Grand Champion . Matka hřebce Dun Deal, klisna SWEET VALENTINE, je dcerou otce ANOTHER STREAK (Perf. Points v Reiningu a Jumpingu), který má opět skvělé rodiče. Otec SKIPPA STREAK je APHA Champion, National Champion, Rs. National Champion, matka hřebce Another Streak klisna BERTY BUG je dvojnásobný Rs. National Champion Halter a 7x Grand Champion. Grandsire klisny Sweet Valentine, hřebec SNIPPER REED je AQHA Champion s 26 Halter a 41 Perf. Points.

Původ klisny PAWNEES MISS MILLIE ( Dam of IM IDEAL) je opět skvělou kombinací Halterových a Performance šampionů. Ona sama je Halter Class Winner. Její otec, hřebec PAWNEE BRAVE, je Sire of APHA Point Earners v Longe Line, Showmanship, Hunter Hack, Working Hunter, Hunter Under Saddle, Trail, W. Pleasure, ROM Trail Sire. Jeho otec, hřebec SKIP N TO THE DRUM má ROM v Halteru, je 3x Rs. California State Champion. Otec hřebce Skip N To The Drum, hřebec OBSESED TO IMPRESS je WORLD Champion v Halteru, 3x Rs. WORLD Champion, celkem 196x Grand a Rs. Grand Champion. Hřebec Obsesed To Impress je po otci SKIP BY IMPRESS ( WORLD Champion). Matka hřebce Skip N To The Drum, klisna DIXIE VALENTINE je Rs. National Trail Champion, má tituly Superior v Trailu, Western Pleasure, Points v Hunter Under Saddle. Matka hřebce PAWNEE BRAVE, klisna MS PAWNEE SIERRA je dcerou hřebce HIGH SIERRA – index SI – 95, Superior Race, je také vnučkou hřebce DOODLER – ROM ve W. Pleasure, ROM v Hunter Under Saddle. V liniích dalších předků najdete další tituly WORLD Champion, Superior aj.

Připouštěcí podmínky

Všeobecné podmínky:

 • Připouštěcí poplatek se platí před prvním připouštěním.
 • Majitel hřebce dává garance živého a barevného hříběte.
 • V případě zmetání nebo potratu klisny je další připouštění zdarma – smlouva platí 2 roky.
 • Majitel hřebce zajistí veškeré tiskopisy u APHA, USA.

Přirozená plemenitba:

 • Probíhá v místě ustájení hřebce. Kompletní veterinární servis v případě potřeby je zajištěn.
 • Majitel klisny je povinen předložit: kompletní serologické vyšetření, negativní vyšetření na mertritidu klisen, základní povinnou vakcinaci. V případě využití inseminace čerstvým spermatem nejsou laboratorní vyšetření povinná.

Inseminace:

 • Zájemci mohou použít zmrazené sperma, které je uloženo v Hradíštku u Prahy.
 • Chlazené sperma je možné majiteli připouštěné klisny odeslat v průběhu připouštěcí sezóny kdykoliv, kamkoliv ( poštovní služba EMS, do zemí EU DHL Express, jiná dle dohody ) – vzhledem k vynikající kvalitě DOPORUČUJEME!

Připouštěcí poplatek pro rok 2019 v průběhu připouštěcí sezóny je 20.000,- Kč.

Slevový připouštěcí poplatek pro rok 2019 je 16.000,- Kč pro stálé klienty, více klisen 1 majitele, nebo při podpisu smlouvy a zaplacení zálohy do 28.2.2019.

Hřebec IM IDEAL připouští VÝHRADNĚ klisny Paint horse, Quarter horse (eventuelně vybrané A1/1).

Počet připuštěných klisen je omezen na 10 klisen v jedné připouštěcí sezóně.

Fotogalerie